Trisluoksnės parketlentės BOEN su CLIC sistema – 14 mm Boen Clic Klojimo instrukcija

1. Paklokite pirmą parketlentę įlaidu nukreiptu į sieną. Palikite minimalų 7 mm tarpą iki sienos (1 mm kambario pločio metrui). Vėliau, sujungę 3-4 eiles parketlenčių, galėsite papildomai pareguliuoti tą atstumą. Naudokitės atitinkamo storio mediniais pleištais atstumui tarp parketlenčių ir sienos išlaikyti.

2. Įstatykite sekančios parketlentės įlaidą nuožulniai į pirmos parketlentės galo išdrožą, ir leiskite parketlentę žemyn, kol užsifiksuos. Tokiu pačiu būdu užbaikite pirmą eilę.

3. Antrą eilę pradėkite likusia nuopjova nuo pirmos eilės, minimalus leistinas ilgis – 40 cm. Nuožulniai įstatykite parketlentę į jau paklotos eilės parketlenčių išdrožą, lengvai spausdami žemyn, šiek tiek stuktelėkite per parketlentę, bet nenuleiskite lentos iki galo. Taip parketlentė laikysis vietoje, kad galėtumėte galu prijungti sekančią lentą.

4. Tęskite tokiu būdu ir sujunkite galais visą eilę,. Įsitikinkite, kad parketlentės sujungimo vietose prasilenkia ne mažiau 40 cm.
5. Lengvais medinės trinkelės stuktelėjimais per apatinę išdrožos dalį, kartu spausdami eilę lentų žemyn prie pagrindo, užfiksuokite parketlenčių eilę.

6. Sukloję 3-4 eiles, pareguliuokite atstumą iki sienos.

7. Prieš klodami paskutinę eilę, išsimatuokite atstumą iki sienos, jei reikia, pjūklu susiaurinkite paskutinę parketlentę.

8. Užfiksuodami paskutinę eilę, naudokitės specialiai tam skirtu įrankiu.

9. Skyles vamzdžiams išpjaukite kiek įmanoma didesnes, kad natūraliai „plaukiojančios“ grindys neįsiremtų į vamzdžius. Skyles uždengsite vamzdžių žiedais.

10. Kai klojame „plaukiojančiu“ būdu parketlentes koridoriuose, tai rekomenduojame kloti išilgai.

11. Grindjuostės visada tvirtinamos prie sienos. Klojant, prižiūrint ir taisant parketlentes sporto salėse, ofisuose ir kitose viešose vietose, privalomos papildomos instrukcijos. Kreipkitės šios informacijos į įgaliotą pardavėją arba gamintoją 3 – 04 Boen Clic PARUOŠIMAS IR KLOJIMAS · 14 MM 14 mm Boen Clic

Klojimo instrukcija

Bendra informacija

Boen Clic parketlentės klojamos nenaudojant klijų ar kitų tvirtinimo priemonių. Mūsų kokybės kontrolieriai parketlentes išrūšiuoja ir patikrina. Jei kyla bet kokių abejonių dėl rūšies ar vizualių defektų, labai svarbu nusiskundimus pareikšti prieš suklojant grindis. Rekomenduojame parketlenčių klojimą patikėti kvalifikuotiems specialistams. Atminkite, kad už suklotų grindų rezultatą atsako klojikas. Medis yra natūralus produktas su savita faktūra ir jos skirtumais.

Klimatinės sąlygos

Boen parketlentės yra išdžiovinamas iki 7,5% (± 1%) drėgmės, kuri yra tapati baldų medienos drėgmei. Pastatas, kuriame klojamos grindys, turi būti sausas ir šildomas. Visi langai, durys turi būti įstatytos, visi mūrijimo, tinkavimo ir dažymo turi būti baigti prieš klojimo darbus. Klojant kambario temperatūra turi būti ne mažiau kaip 15º C, o santykinis oro drėgnumas ne daugiau kaip 60%. Užtikrinkite tinkamą kambario temperatūrą (min15º C) ir santykinį oro drėgnumą (max. 60%) ir paklojus parketlentes. Kartonines parketlenčių dėžes saugokite sausose patalpose ir atidarykite tik prieš pat suklojimą.

Grindų pagrindas: drožlių plokštės, fanera ir grindlentės

Pagrindas turi būti sausas, lygus ir tvirtas. Tinkamas storis pagrindui: drožlių plokštės – 21mm, fanera – 19mm, grindlentės 21mm. Kai klojate ant grindlenčių, labai svarbus tinkamas klojimo kampas. Kai grindlentės paklotos įstrižai arba jos suskilinėjusios, toks pagrindas turi būti ne mažiau 28mm storio. Pagrindo drėgnumas neturi viršyti 12%. Bet kokios girgždėjimo ar kitų skleidžiamų pagrindo garsų priežastys turi būti pašalintos prieš parketlenčių klojimą. Rekomenduojame patiesti vieną sluoksnį statybinio kartono ar kitokį tinkamą paklotą tarp parketlenčių ir pagrindo, tai padės išvengti trinties skleidžiamų garsų.

Betoninis pagrindas

Betoninis pagrindas turi būti visiškai lygus, be gumbų. Leistina pagrindo tolerancija yra 3mm per 2 metrus. Betonas turi būti visiškai išdžiuvęs. Prieš klojant grindis įsitikinkite, kad :

  • Santykinė betono drėgmė (RH) neviršytų 90%
  • Betono „CM drėgmė“ neviršytų 2 %.

Privaloma patiesti 0,20mm storio polietileno plėvelę ant betono, kuri sustabdys likusią betone drėgmę. Taip pat reikia patiesti 2mm storio paklotą (pūsto polietileno, kamščio ar kt.) ant polietileno plėvelės.

Esančios grindų dangos 

Linoleumą, vinilines, plastikines dangas galima palikti, tačiau ant jų vis tiek reikia pakloti paklotą, ant kurio klosite parketlentes. Plona, vientisa kiliminė danga kaip paklotas yra tinkama, bet higienos sumetimais mes rekomenduojame ją pašalinti. Visa kita kiliminė danga turi būti pašalinta. Visada patikrinkite ar pagrindas yra lygus.

Šildomos grindys

Yra įvairių šildomų grindų tipų, kurie naudoja elektrą arba vandenį. Mūsų parketlentės yra tinkamos tokioms šildomoms grindims, kurių išskiriama šiluma neviršija 60W/m2 ir paviršiaus temperatūra ne didesnė nei 27˚C. Šildymo sistema turi būti su termostatu ir sumontuota tokiu būdu, kad šiluma būtų paskirstoma tolygiai po visą grindų plotą. Labai svarbu, kad pakloto apatinė dalis nebūtų padengta guma ar kitokia tankia medžiaga, nes ji izoliuoja šilumą po paklotu ir gali pažeisti parketlentes.

Garso izoliacija

Garsas matuojamas decibelais (db). Svarbu skirti sukeliamą žingsnių garsą ir aidą. Žingsnių sukeliamas garsas yra matuojamas patalpoje po suklotu parketu. Aidas matuojamas tame pačiame kambaryje. Statomuose daugiabučiuose pastatuose yra laikomasi specialių reikalavimų siekiant nuslopinti žingsnių sukeliamus garsus. Galutiniam rezultatui turi reikšmės ir pačio pastato konstrukcija ir dydis ir statybos kokybė. Pasitarkite su architektais ar konsultantais.

Priežiūra

Boen Clic paviršius yra fabrike padengtas laku arba alyva. AS-lakas (nesibraižantis) yra apdorotas ultravioletiniais spinduliais, labai atsparus įbrėžimams ir ilgaamžis. Mes nerekomenduojame papildomai lakuoti tik ką paklotų grindų. Tačiau jei, priklausomai nuo aplinkybių, norite papildomai nulakuoti, susisiekite su mumis dėl papildomų instrukcijų. Alyva taip pat apdorojama ultravioletiniais spinduliais. Alyva padengtos grindys reikalauja dažniau atliekamų priežiūros bei atnaujinimo darbų. Rekomenduojame mūsų specialius valymo bei atnaujinimo produktus visoms paviršių rūšims. Grindis geriausiai valyti sausa šluoste ar dulkiu siurbliu. Kai reikia grindis išplauti, būtina riboti vandens kiekį, plauti tik su labai gerai išgręžta šluoste. Neleiskite susikaupusiam ant parketo vandeniui pačiam džiūti. Fabrike nepadengtoms grindims užbaigti naudokite tinkamus produktus.

Sporto salėse, ofisuose, ar kitose intensyvaus judėjimo patalpose reikia laikytis kitokių priežiūros taisyklių. Susisiekite su pardavėju arba gamintoju dėl papildomos informacijos.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Parašykite komentarą